זהבה בן - נסיכת הזמר המזרחי

בקולה המהפנט ובכריזמת הפרפורמנס השקטה-עצומה שלה היממה בן את הקהל, מוטטה את כל הגבולות ונעצה את המוזיקה שלה עמוק וכואב בלב הזרם המרכזי

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on twitter

התקליט הראשון של זהבה בן, טיפת מזל, יוצא לראשונה על גבי ויניל!

האלבום יצא במקור בדצמבר 1988 בקסטה, וכלל שורה של להיטים ובראשם ‘שירת חיי’ ו’טיפת מזל’,
שנכתב עי דני שושן על פי שירו של הזמר הטורקי אורהאן גנסבריי. השפעות מרוקניות, טורקיות ומצריות נכחו היטב בשירתה של זהבה ובמוזיקה הכבדה העוטפת (בין הנגנים: חיים רומנו, שמוליק בודגוב, ננסי ברנדס וניר צדקיהו) והאלבום נחשב לפורץ דרך והיא עצמה לאחת מזמרות הזמר הים תיכוני הראשונות שסללו נתיב ברור של שירת נשים מהז’אנר המזרחי.
שלוש שנים לאחר צאתו תככב בן בסרטו של זאב רווח, ‘טיפת מזל’, ותבצע את שיר הנושא ותהפוך למגה סטאר, למלכה הבלתי מעורערת של המוזיקה המזרחית.

ההזנקה המטאורית של זהבה בן הזכירה את עלייתו של זהר ארגוב. כמוהו גם היא תפסה כאש בשדות נטושים, כבשה את לב ההמון הפריפרי, טסה מהר ונמוך מתחת הרדאר, מעל ראשי האליטות, בטבורן של חתונות וחפלות, הרחק ממוקדי התרבות הממסדיים, הפכה והתהוותה למוזיקה אלטרנטיבית מסחררת מבלי שמישהו במיינסטרים יידע על כך.

בקולה המהפנט ובכריזמת הפרפורמנס השקטה-עצומה שלה היממה בן את הקהל שהלך וגדל, הלך ונכבש. הנחשול האדיר התעצם. לא היה לו סיכוי להישאר כלוא בשיכון ד’ בבאר שבע ובדוכני התחנה המרכזית. בן מוטטה את כל הגבולות ונעצה את המוזיקה שלה עמוק וכואב בלב הזרם המרכזי. אי אפשר היה להתעלם מהזמרת הצעירה, ששילבה באופן ביזארי כמעט בין מרסדס סוסה לאום כולת’ום, לדליה עמיהוד ולאהובה עוזרי, וכן,בלי ספק, כמאמר הקלישאה, היו לה טיפת מזל וים של כישרון. האלבום מכר מאות אלפי עותקים.

33 שנים אחרי, לראשונה בהיסטוריה, יוצא ‘טיפת מזל’, אלבומה הראשון של זהבה בן ע”ג ויניל ולזהב שחור יש את הכבוד להוציא אותו לאור.

קרדיט לתוכן הכתבה שייך לזהב שחור

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on twitter

השארת תגובה