זהבה בן - נסיכת הזמר המזרחי

בקולה המהפנט ובכריזמת הפרפורמנס השקטה-עצומה שלה היממה בן את הקהל, מוטטה את כל הגבולות ונעצה את המוזיקה שלה עמוק וכואב בלב הזרם המרכזי

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on twitter

התקליט הראשון של זהבה בן, טיפת מזל, יוצא לראשונה על גבי ויניל!

האלבום יצא במקור בדצמבר 1988 בקסטה, וכלל שורה של להיטים ובראשם ‘שירת חיי’ ו’טיפת מזל’,
שנכתב עי דני שושן על פי שירו של הזמר הטורקי אורהאן גנסבריי. השפעות מרוקניות, טורקיות ומצריות נכחו היטב בשירתה של זהבה ובמוזיקה הכבדה העוטפת (בין הנגנים: חיים רומנו, שמוליק בודגוב, ננסי ברנדס וניר צדקיהו) והאלבום נחשב לפורץ דרך והיא עצמה לאחת מזמרות הזמר הים תיכוני הראשונות שסללו נתיב ברור של שירת נשים מהז’אנר המזרחי.
שלוש שנים לאחר צאתו תככב בן בסרטו של זאב רווח, ‘טיפת מזל’, ותבצע את שיר הנושא ותהפוך למגה סטאר, למלכה הבלתי מעורערת של המוזיקה המזרחית.

ההזנקה המטאורית של זהבה בן הזכירה את עלייתו של זהר ארגוב. כמוהו גם היא תפסה כאש בשדות נטושים, כבשה את לב ההמון הפריפרי, טסה מהר ונמוך מתחת הרדאר, מעל ראשי האליטות, בטבורן של חתונות וחפלות, הרחק ממוקדי התרבות הממסדיים, הפכה והתהוותה למוזיקה אלטרנטיבית מסחררת מבלי שמישהו במיינסטרים יידע על כך.

בקולה המהפנט ובכריזמת הפרפורמנס השקטה-עצומה שלה היממה בן את הקהל שהלך וגדל, הלך ונכבש. הנחשול האדיר התעצם. לא היה לו סיכוי להישאר כלוא בשיכון ד’ בבאר שבע ובדוכני התחנה המרכזית. בן מוטטה את כל הגבולות ונעצה את המוזיקה שלה עמוק וכואב בלב הזרם המרכזי. אי אפשר היה להתעלם מהזמרת הצעירה, ששילבה באופן ביזארי כמעט בין מרסדס סוסה לאום כולת’ום, לדליה עמיהוד ולאהובה עוזרי, וכן,בלי ספק, כמאמר הקלישאה, היו לה טיפת מזל וים של כישרון. האלבום מכר מאות אלפי עותקים.

33 שנים אחרי, לראשונה בהיסטוריה, יוצא ‘טיפת מזל’, אלבומה הראשון של זהבה בן ע”ג ויניל ולזהב שחור יש את הכבוד להוציא אותו לאור.

קרדיט לתוכן הכתבה שייך לזהב שחור

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on twitter

תקליטי זמר מזרחי באתר:

 • אהובה עוזרי – צלצולי פעמונים – תקליט כפול

  149.00
 • זוהר ארגוב – היו זמנים

  169.00
 • זוהר ארגוב – ים של דמעות

  119.00
 • זהבה בן – טיפת מזל

  119.00

תגובה אחת

 1. שלי אוסטריצקי הגב

  אני חושבת שבילי אייליש כל כך מצליחה במה שהיא עושה בגלל שהיא מביאה סגנון מוזיקה שונה, מה שעוד לא עשו. משהו חדש. לשירים שלה (במיוחד לאלבום happier than ever) לדעתי יש משמעות עמוקה ואפשר לראות שהיא משקיעה מחשבה והרבה רגש בשירים. בנוסף , זה משהו אישי אבל אני בטוחה שלא רק אני מרגישה ככה, אבל אני מעריצה את בילי גם בגלל הסיבה שהיא מראה לבנות שלא בטוחות בעצמן ולא אוהבות את הגוף שלהן ואיך שהן נראות ולכולם שלא צריך ליהיות רזות ומושלמות לפי מודל היופי כדי להצליח ובגדול, והיא מתלבשת לא חשוף כי היא לא רוצה שישפטו ויאהבו אותה בגלל איך שהיא נראת אלא בזכות המוזיקה שלה. יש לה כל כך הרבה תגובות שנאה והיא לא נותנת להם להוריד אותה וזה לדעתי אחד הדברים החשובים, בקיצור היא מהווה דוגמא והשראה מדהימה לכולם. עוד משהו שמבדיל אותה מאחרים – היא לא מתביישת להראות גם את ה”פגמים” שבה ושלא הכל מושלם.
  היא מעבירה מסר חשוב גם בשירים ובמוזיקה שהיא עושה וגם מעבר.
  וכמובן!! יש לה קול נעים ויפה!
  אני כל כך אוהבת את השירים שלה כל אחד ואחד והיא פשוט דמות להערצה בשבילי.

השארת תגובה