זקני צפת - לראשונה על גבי תקליט

חיים יבין כינה את המוסיקה של הלהקה “טראש”. האלבום הראשון, כמו ההופעות, היה משוחרר, פרובוקטיבי  פאנקיסטי, ולא הצליח לחדור את חומות הרדיו הישראלי

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
תקליט של זקני צפת - אלבום שני במהדורה מחודשת

להקת זקני צפת החלה את דרכה כשחבריה היו בני 16. היא הוקמה ב- 1990 בידי מאור כהן ויוני בן טובים, אליהם הצטרפו אורן לוטנברג, רע מוכיח ועדיאל פורטוגלי.

השיר הראשון שהלהקה שחררה היה גרסת כיסוי פאנקיסטית לשיר של אריק איינשטיין, “מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר”, ביצוע פרוע בהופעה חיה במועדון הפינגווין בתל אביב, שהפך אותה ללהקה הכי מדוברת של התקופה וזיכה אותה בחשיפה ארצית רחבה.

חיים יבין כינה את המוסיקה של הלהקה “טראש”. האלבום הראשון, כמו ההופעות, היה משוחרר, פרובוקטיבי  פאנקיסטי, ולא הצליח לחדור את חומות הרדיו הישראלי.

באלבום השני, שיצא ב- 1994 ,הסיפור השתנה, כמו גם חברי הלהקה. מאור כהן, שגם כתב והלחין הפעם את רוב השירים, היה היחיד שנותר מההרכב המקורי. יחד איתו בלהקה היו: תום מוכיח, יובל קיינר ואביב פאפו. האלבום, שהופק בידי חיים רומנו, היה אלבום רוק רך יותר ופרובוקטיבי פחות, אך ההומור שהיה באלבום הראשון נשאר גם כאן.

חלק משירי האלבום הפכו להיטי ענק וכבשו הפעם את הרדיו, ביניהם “השכן”, “רק אל תלכי”, וכמובן שיר הבחירות האולטימטיבי: “שישי שבת”.  האלבום הגיע למעמד של תקליט זהב.

ב-1996 התפרקה הלהקה והתאחדה מחדש ב-2013  וב-2014 יצא אלבומה האחרון עד כה “לא היו דברים מעולם”. כעת יוצא האלבום השני של “זקני צפת” במהדורה מחודשת, לראשונה על גבי תקליט ויניל!

מאור כהן על התקליט השני ועל ההוצאה המחודשת שלו על גבי תקליט ויניל: “בקצרה פשוט נכנסו להקליט ארבעה שירים ויצאנו עם אלבום בפחות משבוע והכי חשוב שתדעו שלשיר שישי שבת – יום הבוחר אין באמת קשר לבחירות”.

התוכן באדיבות נענע דיסק

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on telegram
Share on email
Share on twitter

תקליטים ישראלים:

 • זקני צפת – זקני צפת 2 – תקליט כחול

  199.00
 • זקני צפת – זקני צפת 2 תקליט שחור

  110.00
 • כוורת – סיפורי פוגי – הופעה חיה בירושלים – תקליט כפול

  179.00
 • שלמה ארצי – שניים – תקליט כפול

  199.00

תגובה אחת

 1. שירה וקנין הגב

  אוליביה נדירה, השירים שלה ואוווו, ההצלחה שלה הכי מגיעה לה שיש.

השארת תגובה